Zdolność kredytowa

Posted by on wrz 9, 2015 in warunki obowiązujące przy różnych kredytach | 0 comments

kredyt-czy-leasingKażdy bank zanim przyzna nam jakikolwiek kredyt ocenia nasze możliwości do jego spłaty w przyszłości. W ten sposób obliczana jest zdolności kredytowa kredytobiorcy, która ma chronić bank przed udzielaniem kredytów osobom, czy podmiotom, które nie mają określonych dochodów, z których mogłyby zostać pokryte przyszłe zobowiązania. Wiele osób na przykład całkowicie nie kwalifikuje się do uzyskania zdolności kredytowej nawet posiadając odpowiednie fundusze. Wiele banków nie udziela na przykład kredytów osobom, które przekroczyły sześćdziesiąty piąty rok życia, a już zwłaszcza siedemdziesiąty.

Wynika to z faktu, że bank zabezpiecza się na ryzyko śmierci takiego klienta, która oczywiście zamyka umowę z bankiem, a co za tym idzie powoduje stratę przydzielonych środków finansowych z perspektywy banku. Oczywiście wszystko zależy od rodzaju uzyskanego przez bank zabezpieczenia. Im ono wyższe tym chętniej bank udziela kredytu. Najniżej w tym rodzaju kryterium soją oczywiście dochody uzyskiwane ze stosunku pracy, gdyż je łatwo utracić. Dla banku najlepszym zabezpieczeniem nawet przy dużych kwotach są nieruchomości, a w następnej kolejności ruchomości, czy też inne posiadane wartościowe rzeczy. Im trudniej zbywalna rzecz tym wyższą wartość zabezpieczenia daje, czyli zmniejsza ryzyko jakie ponosi bank.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>