Ubezpieczenie i regularne oszczędzanie

Posted by on mar 10, 2016 in Wybór ubezpieczeń na rynku | 0 comments

Ubezpieczenie i regularne oszczędzanie

Firmy ubezpieczeniowe są również firmami finansowymi, jakie dokonują alokacji kapitału w różnych papierach wartościowych. W ten sposób również firmy ubezpieczeniowe są w stanie generować zyski jakie płyną, choćby z rynków kapitałowych. Bardzo często jesteśmy w stanie znaleźć firmy, które z jednej strony prowadzą działalność ubezpieczeniową, a z drugiej strony są w stanie również oferować nam możliwość korzystania z różnych rodzajów produktów finansowych.

W ten sposób powstają produkty finansowe, które z jednej strony pozwalają nam na korzystanie z ochrony ubezpieczeniowej, a z drugiej strony dają nam również możliwość korzystania z produktu finansowego, dzięki któremu możemy oszczędzać pieniądze. Takie połączenia różnych produktów finansowych spotykamy, choćby w przypadku ubezpieczeń na życie. W ich przypadku część składki jaką wpłacamy firmie ubezpieczeniowej trafia na polisę, a reszta naszej składki jest inwestowana. Inwestycje takie mogą być przeznaczane na bardzo różne cele. Możemy w ten sposób oszczędzać na nasza przyszłą emeryturę, co jest korzystnym rozwiązaniem, gdyż wyplata pieniędzy wpłacanych na emeryturę jest zwolniona z konieczności płacenia podatku od zysków kapitałowych, jeśli pieniądze wypłacimy pod sześćdziesiątym piątym roku życia.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>