Ubezpieczenie grupowe, a indywidualne

Posted by on mar 10, 2016 in Wybór ubezpieczeń na rynku | 0 comments

Ubezpieczenie grupowe, a indywidualne

Każdy produkt ubezpieczeniowy możemy dostosować do własnych potrzeb. Decydowanie się na produkty ubezpieczeniowe jakie posiadają indywidualnie przygotowane dla nas warunki z jakich możemy korzystać, najczęściej są znacznie droższe. W takich produktach ubezpieczeniowych zyskujemy znacznie większy zakres ochrony jakie płynie z takiego ubezpieczenia. Z drugiej strony dla firmy ubezpieczającej generujemy znacznie większe ryzyko, co oczywiście przekłada się na wysokość składki jaką musimy płacić. Z tego powodu lepszym rozwiązaniem bywa często korzystanie z ubezpieczenia w jego wersji podstawowej.

Z takimi ubezpieczeniami spotykamy się zarówno na rynku osób indywidualnych, jak i firm. Możemy również takie ubezpieczenia kupować w formie grupowej. W tym przypadku możliwość podpisania umów z wieloma klientami jednocześnie, sprawia że firmy ubezpieczeniowe dają przy takich produktach znacznie bardziej korzystne warunki cenowe. Z takich grupowych ubezpieczeń mogą z jednej strony korzystać rodziny, ale również pracownicy firm, czy wycieczki. W takich ubezpieczeniach możemy przede wszystkim korzystać z ogólnych warunków ochrony ubezpieczeniowej. Mamy, jednak możliwość płacenia niższej składki ubezpieczeniowej.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>