Rodzina na swoim nie dla każdego jest korzystnym programem

Posted by on wrz 9, 2015 in warunki obowiązujące przy różnych kredytach | 0 comments

paar liebe haus geld sparenGdy młode małżeństwa zastanawiają się nad wzięciem kredytu oczywiście rozważają różnego rodzaju opcje. Bardzo często chcą uzyskać na rynku, jak najbardziej preferencyjne warunki zwłaszcza długoterminowego kredytu, czyli takie które w znaczący sposób obniżą jego koszt. Oczywiście program jakim jest rodzina na swoim daje takie możliwości. Preferencyjne warunki mogą dotyczyć nawet do pięćdziesięciu procent wartości kredytu, które będzie spłacać państwo. Należy jednak pamiętać, że nie zawsze ten rodzaj preferencyjnych warunków korzystny jest dla każdego. Chodzi oczywiście o to, że oprócz spełnienia określonych warunków koniecznych do przyznania takiego kredytu funkcjonuje on na określonych zasadach. Mianowicie okres preferencyjny dotyczy w tym przypadku tylko okresu ośmiu lat. W ten sposób ma on wspierać osoby na początku tak zwanej drogi zawodowej, tak aby obniżyć koszty obciążeń wynikające z kredytu.

Dodatkowo nie każde mieszkanie i dom będzie w pełni objęte preferencyjnymi warunkami. Trzeba pamiętać, że program ma za zadanie wspierać osoby nie posiadające zbyt dużych dochodów, co za tym idzie sfinansowanie kredytem mieszkania będzie tylko do siedemdziesięciu metrów kwadratowych i tak samo będzie w przypadku domu. Osoby, więc rozważające zakup większych lokali powinny zastanowić się nad poszukaniem innej, czasami lepszej opcji na rynku.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>