Od czego zależy skład OC?

Posted by on mar 10, 2016 in Wybór ubezpieczeń na rynku | 0 comments

Od czego zależy skład OC?

Na rynku ubezpieczeń samochodowych korzystamy przede wszystkim z obowiązkowego ubezpieczenia jakim jest ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Ten rodzaj ubezpieczenia jest najlepiej znany kierowcom, czyli najbardziej popularny. Składka tego rodzaju ubezpieczenia generalnie nie jest wysoka, co wynika między innymi z tego, że możemy takie ubezpieczenie opłacać w ramach jasno ustalonych warunków. Warunki ubezpieczenia OC są sprecyzowane w prawie polskim w odpowiedniej ustawie, co powoduje, że ubezpieczyciele w odróżnieniu od wielu innych produktów ubezpieczeniowych, nie mogą dowolnie ustalać regulaminów tych produktów.

Z drugiej strony różnice cenowe w składach oferowanych przez poszczególne towarzystwa ubezpieczeniowe nie są wysokie. Składka jest tym niższa, im dłuższy okres jeździmy bez powodowania wypadków drogowych. Jeśli chcemy zmniejszyć wysokość naszego ubezpieczenia OC, powinniśmy przede wszystkim szukać możliwości korzystania z towarzystw ubezpieczeniowych jakie korzystnie naliczają nam zniżki. Pomiędzy poszczególnymi firmami ubezpieczeniowymi mogą być różnice przede wszystkim w tempie naliczania zniżek oraz w wielkości ich utraty w przypadku, gdy wydarzy nam się kolizja drogowa.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>