Kupowanie samochodu nie za gotówkę

Posted by on wrz 9, 2015 in warunki obowiązujące przy różnych kredytach | 0 comments

kredyt_samochodowy-CroppedSamochód to dziś coraz częstsze dobro kupowane na rynku, który w coraz mniejszym stopniu jest dobrem luksusowym, ale staje się dobrem powszechnym. Tak, jak kiedyś telewizor, tak dziś samochód patrząc na kraje zachodnie jest czymś niezbędnym, jeśli idzie o posiadanie i wykorzystywanie. Nie zawsze jednak jesteśmy w stanie pozyskać taki samochód za gotówkę. Oczywiście wszystko zależy od samej ceny takiego samochodu, ale nowe marki nadal należą do produktów dość drogich. Oczywiście możemy taki samochód pozyskać na rynku wtórnym, czyli kupić samochód używany, ale wszystko zależy od tego co stanowi dla nas największą potrzebę, czy samo posiadanie, czy też jakość produktu, czy też gwarancje niezawodności.

Oczywiście nawet nie posiadając gotówki na rynku możemy spotkać się z różnymi formami pozyskania samochodu. Po pierwsze są to wszelkiego typu zakupy ratalne w skład, których wchodzi na przykład leasing, ale dla klientów indywidualnych, chyba zdecydowanie tańszą metodą, a jednocześnie bardziej popularną jest wzięcie na samochodów kredytu. Oczywiście w zależności od tego, czy posiadamy jakiś kapitał własny i jakie są nasze możliwości finansowe będzie nam taki kredyt łatwiej i trudniej pozyskać. Banki natomiast zabezpieczają się często w przypadku ruchomości jaka jest samochód przepisaniem praw do posiadania ubezpieczenia OC.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>