Kredyty w rachunku bieżącym

Posted by on wrz 9, 2015 in warunki obowiązujące przy różnych kredytach | 0 comments

nie-dzialaja-bankomaty-w-pko-bp_1_1761078425135241Bardzo często zdarza się tak, iż jeszcze nie otrzymaliśmy wypłaty, a już nie posiadamy pieniędzy a koncie.  Nie jest to sytuacja korzystna z naszej perspektywy zwłaszcza, jeśli nie posiadamy możliwości pożyczenie pieniędzy. Jeżeli jednak posiadamy stałe dochody na koncie w banku możemy postarać się o uzyskanie tak zwanego kredytu w rachunku bieżącym. W ten sposób w momencie, gdy na koncie nie będziemy posiadali własnych pieniędzy będziemy mogli korzystać ze środków przyznanych nam przez bank. Jest to rodzaj kredytu, który będzie pokryty z naszych przyszłych dochodów, które pojawią się na koncie.

Nie będziemy też płacili oprocentowania, czy też ponosili innych kosztów jeżeli spłata z naszej strony nastąpi w tym samym okresie rozliczeniowym. Jest to na pewno dobre rozwiązanie dla osób, które właśnie osiągają comiesięczne stałe dochody z tego samego źródła. Natomiast osoby, które nie posiadają dochodów posiadając taką możliwość niestety bardzo łatwo mogą się zadłużyć i mieć trudności ze spłatą takiego zobowiązania.

Należy pamiętać, że nie spłacone w kolejnym okresie, czyli najczęściej miesiącu tak pozyskane pieniądze będą oprocentowane, a my będziemy musieli dodatkowo spłacić odsetki narastające od całej pożyczonej w ten sposób sumy. Oprocentowanie, zaś takie najczęściej nie jest najkorzystniejsze na rynku.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>