Kredyt na otworzenie własnej działalności, czyli przygotowanie dobrego biznes planu

Posted by on wrz 9, 2015 in warunki obowiązujące przy różnych kredytach | 0 comments

kredyty-refinansowePosiadanie dobrego i nowatorskiego pomysłu nie jest jedyną rzeczą jaka jest niezbędna, gdy zamierzamy otworzyć i prowadzić własną działalność gospodarczą. Oczywiście niezbędny będzie do tego odpowiedni kapitał. Często poszukiwanie takiego kapitału an rynku nie jest sprawą łatwą, ale można pozyskać środki finansowe poprzez kredyt bankowy. Oczywiście w takiej sytuacji musimy mieć dobry plan, który w jasny sposób oceni różne stopnie ryzyka, ale także wyliczy jakich dochodów będziemy się mogli spodziewać. W związku z tym zanim udamy Siudo banku musimy taki biznes plan przygotować.

Możemy to zrobić sami jeśli posiadamy odpowiednia wiedzę, jak i doświadczenie. Warto pamiętać, że sama wiedza teoretyczna nie zawsze w takim przypadku będzie wystarczająca. Bardzo często banki wymagają konkretnych planów biznesowych, a każdy bank podchodzi do tego stosując swoje własne kryteria. W związku z tym warto w takiej sytuacji zwrócić się do odpowiednich doradców, a najlepiej takich którzy mają doświadczenie w pozyskiwaniu środków finansowych z konkretnego banku. Warto też wiedzieć, że bank sfinansuje naszą działalność w pewnym zakresie. Na Plewno dużym plusem będzie to, jeśli posiadać będziemy określone środki własne, bądź też wsparcie z programów, które na otworzenie działalności przyznały nam granty.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>