Jak nie wpaść w trudności spłaty rat kredytu

Posted by on wrz 9, 2015 in warunki obowiązujące przy różnych kredytach | 0 comments

m600xdNiestety coraz więcej osób wpada w dzisiejszych czasach w trudności finansowe wynikające z tego, że biorą na siebie zbyt duże zobowiązania wynikające z rat kredytów. Niestety bardzo łatwo wpaść w tak zwaną spiralę zadłużenia, ale z drugiej strony bardzo łatwo jej uniknąć. Po pierwsze posiadając jeden kredyt nigdy nie powinniśmy brać na siebie drugiego, a jeśli zamierzamy tak zrobić powinniśmy dokładnie wyliczyć nasze przyszłe zobowiązania. Po drugie nie wolno spłacać jednego kredytu środkami z drugiego. Najczęściej w takie sytuacji ten kolejny kredyt jest o wiele droższy od tego pierwszego, a co za tym idzie rosną nasze koszty.

Taką opcję można założyć tylko wtedy jeżeli w stu procentach jesteśmy pewni, że uzyskamy w przyszłości dochody, które w pełni pokryją raty nowego kredytu. Jednak takie dochody przyszłe muszą być  do uzyskania, gdy się bowiem nie pojawią stajemy przed sytuacją, że nie będziemy mogli spłacać rat droższego kredytu. Warto, także posiadając jeden kredyt nie pobierać następnego, ale starać się podjąć z bankiem negocjacje. Często banki są w stanie pójść klientowi na rękę i za zwiększenie kosztów kredytu rozciągnąć go w dłuższym okresie, a jednocześnie zmniejszając ratę. Należy pamiętać, że bank ponosi, także koszty z tak niespłaconego kredytu włącznie z tymi sądowymi.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>