Budowa domu za kredyt

Posted by on wrz 9, 2015 in warunki obowiązujące przy różnych kredytach | 0 comments

budownictwo1Nie tylko mieszkanie możemy na rynku finansować w postaci kredytu, ale także inne rodzaje zakupów nieruchomości. Takim przykładem może być zakup domu finansowy ze środków pozyskanych z banku, jeśli idzie o ten rodzaj nieruchomości to możemy finansować zarówno zakup domu już istniejącego, jak i zakup takiego, który ma być dopiero wybudowany. Oczywiście taka budowę możemy zlecić konkretnej firmie, bądź też samemu ją rozplanować, co często może zmniejszyć nasze koszty. Jednak w każdym z tych przypadków bank będzie od nas wymagał konkretnej wyceny kosztów nieruchomości. W przypadku, gdy dom będzie budowany przez jakąś firmę budowlaną, czy też firmę deweloperską taka wycena może być łatwo wykonana przez sama firmę.

Natomiast, gdy dom zamierzamy wybudować sami w takim przypadku oczywiście budowy będzie leżała po naszej stronie. Ważne też będzie dokonanie planów dotyczących czasu realizacji takiej inwestycji z naszej strony. Banki Oczywiście w przypadku budowy domu przez konkretne firmę na rynku o wiele chętniej udzielają kredytów, niż w przypadku gdy sami będziemy odpowiedzialni za taką budowę. Firma daje oczywiście większe gwarancje i pewności dla banku. Jednak jeżeli wkład własny w taką budowę będzie odpowiedni w takim przypadku możemy spokojnie starać się o dodatkowe finansowanie ze strony banku w postaci kredytu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>